reklama Místo pro Vaši reklamu
AKCE Vyber si reklamní banner pro svoji firmu úplně zadarmo

Vyhledávání

 

/


* Tato položka je povinná

 
Plzeňský kraj Jihočeský kraj Praha Karlovarský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj
Mapa krajů

Vítačka migrantů Merkelová? Je zde svědectví: Bylo to trochu jinak

Politolog a expert na mezinárodní otázky Petr Robejšek se tentokrát na blogu serveru Aktuálně.cz zaměřil na dosud neznámé podrobnosti o pozadí smlouvy mezi Merkelovou a Erdoganem, týkající se zadržování syrských migrantů v Turecku, které zveřejnil rakouský tisk. Na pozadí těchto informací podle něj totiž vypadá výzva části akademické elity „proti strachu a lhostejnosti“ z roku 2015 poněkud mimo.

 

                                                            

Výzva vědců „proti strachu a lhostejnosti“, kterou podepsala část akademické elity, začala podle Robejška v České republice kolovat na podzim roku 2015. Signatáři výzvy prý označili to, že většina našich obyvatel odmítá migranty z nesourodých civilizačních okruhů za projev „nemoci naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum“.

„Zatímco předvoj české inteligence ohrnoval nos nad údajně patologickým chováním vlastního národa, tak se jejich idol Angela Merkelová v zákulisí snažila dosáhnout přesně toho, co si většina Čechů a Moravanů přála; úplného zavření hranic zejména pro syrské migranty,“ uvedl politolog s tím, že přesně to se lze to dočíst v rakouském deníku Der Standard z minulého pátku.

Tento deník citoval svědectví diplomatů, podle kterých chtěla „Merkelová v době, kdy si hrála na humanitární hrdinku dosáhnout stoprocentního uzavření hranic EU“. A „zejména jí šlo o to, aby Syřané nemohli žádat o azyl v Řecku a byli posláni zpět do Turecka“. To prý mělo odradit ostatní syrské migranty od pokusů dostat se do Evropy a Berlín za to Ankaře slíbil šest miliard eur a uvolnění vízové povinnosti pro turecké občany.

Politolog poukázal na to, že to vše se dělo v době, kdy sama Merkelová a s ní většina evropských i našich médií s pohoršením vyčítala Maďarům a Makedoncům zavření jejich vlastních hranic; že prý to nic nevyřeší. Pikatní je podle jeho názoru i to, že zatímco berlínští diplomaté tajně vyjednávali s Erdoganem, tak se o podobnou dohodu snažila delegace Evropské komise. „Brusel však chtěl zaplatit mnohem méně peněz a nepožadoval, aby Turecko svoje hranice pro migranty zavřelo úplně. Ale Merkelová chtěla, aby ‚nemohl příjít vůbec nikdo‘ a tak nařídila vlastní diplomatickou iniciativu,“ dodal Robejšek.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Domácí
Všechny kategorie: Historie Zahraničí Domácí Finance Cestování Koktejl Zdraví Auto/Moto Bydlení

reklama
Místo pro Vaši reklamu
Easytranslate24