reklama Místo pro Vaši reklamu
AKCE Vyber si reklamní banner pro svoji firmu úplně zadarmo

Vyhledávání

 

/


* Tato položka je povinná

 
Plzeňský kraj Jihočeský kraj Praha Karlovarský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj
Mapa krajů

Jihočeský kraj: Z rozhledny na Kleti dohlédnete až do Alp

Atraktivním turistickým cílem na jihu Čech je nejstarší kamenná rozhledna v Čechách, rozhledna na Kleti. Její bohatá a dlouholetá historie je spojená s geografií, turistikou i astronomií. Navštívit ji lze po celý rok a při dobrém počasí z ní lze dohlédnout až do Alp.

 

                                                                 

„K rekonstrukci rozhledny přistoupilo před osmi lety občanské sdružení SK Faktor. Více než osmimilionovou dotaci z ROP Jihozápad použilo na úplnou opravu interiéru a exteriéru při zachování vzhledu této památky. V prostorách rozhledny bylo dále otevřeno nové informační centrum, sloužící pro bezplatné poskytování informací o celém souboru služeb cestovního ruchu na území regionu i mikroregionu,“ uvedla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. 

Rozhledna byla původně vystavěna na nejvyšší hoře Blanského lesa Kleť ve výšce 1084 m. Vrchol Kleť leží asi 20 kilometrů jihozápadně od Českých Budějovic. „K výstupu můžeme zvolit některou z turistických či cyklistických tras, nebo se nechat pohodlně vyvézt lanovou dráhou. Problémem není ani přeprava dětské kárky či kola. Po úspěšném zdolání hory nás čeká návštěva rozhledny s nádherným pohledem do okolní krajiny,“ uvedl majitel rozhledny na Kleti Ladislav Faktor.

Doplnil, že denní návštěvnost se o svátcích pohybuje kolem 2 tisíc osob, celoroční návštěvnost odhaduje na 50 tisíc turistů. „V létě jezdí lidé z celého světa, v zimním období pak zejména Budějčáci,“ doplnil Ladislav Faktor.

Navštívit lze i Observatoř Kleť. Jde o nejvýše položenou hvězdárnu v Čechách. Informace o provozu rozhledny a jízdní řád lanovky ZDE.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Cestování Domácí
Všechny kategorie: Historie Zahraničí Domácí Finance Cestování Koktejl Zdraví Auto/Moto Bydlení

reklama
Místo pro Vaši reklamu
Easytranslate24